background
slider

İleri Teknoloji

Gelişmiş laboratuvar altyapısıyla, yüksek standartlarda araştırma

Nitelikli Araştırmacılar

Bilimsel bilgi ve tecrübeleriyle yeni ürünlerin keşfi

İnovasyon Odaklı Yaklaşım

Laboratuvar çalışmalarının temeli inovasyonla, yaratıcılık ve yenilikçi çözümler

Patente Yönelik Çalışmalar

Yaratıcı fikirlerin korunması ve fikri mülkiyet haklarının değerlendirilmesi

Proses Bilimleri Laboratuvarı


20.03.2017

AR-GE LABORATUVARIMIZ

card

2006 yılından itibaren ilaç alanındaki faaliyetlerini TURGUT İlaçları A.Ş. bünyesinde toplamış ve ağırlıklı olarak İlaç Ar-Ge'si alanında yoğunlaşmıştır. Bu dönemde kurduğu Ar-Ge altyapısı ile küçük molekül formülasyonu için gerekli tüm ekipmanları bünyesinde toplamış ve patent ile sonuçlanan önemli formülasyon Ar-Ge çalışmaları yapmıştır.

2015 yılında Turgut İlaç, biyobenzerlerin geliştirilmesi için yüksek teknoloji ve son teknoloji cihazlarla donatılmış Turgut Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi'ni kurmuş ve merkez Sanayi Bakanlığı tarafından 2017’de Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge merkezi 2020 yılı itibarıyla Turgut Gebze Biyofarmasötik Üretim Tesisine taşınmış olup çalışmalarına burada hızla devam etmektedir. 
Turgut Ar-Ge merkezi, yüksek kaliteli biyobenzerler için hücre hattı geliştirme, üst akım (upstream) proses geliştirme ve alt akım (downstream) proses geliştirme, fizikokimyasal protein analizi ve fonksiyonel protein analizi altyapısına sahiptir.

card

Turgut Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi

2015 yılında Turgut İlaçları, biyobenzerlerin geliştirilmesi için yüksek teknoloji ve son teknoloji cihazlarla donatılmış Turgut Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi'ni kurmuş ve Sanayi Bakanlığı tarafından 2017’de Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge merkezi 2020 yılı itibarıyla Turgut Gebze Biyofarmasötik Üretim Tesisine taşınmış olup çalışmalarına burada hızla devam etmektedir.

card

Turgut Gebze Biyofarmasötik Üretim Tesisi

Turgut Ar-Ge Merkezi, yüksek kaliteli biyobenzerler için hücre hattı geliştirme, üst akım (upstream) proses geliştirme ve alt akım (downstream) proses geliştirme, fizikokimyasal protein analizi ve fonksiyonel protein analizi altyapısına sahiptir.

card

Projeler

icon

Görev Alan Personel Sayısı

AR-GE personeli

29
icon

Tamamlanan Proje Sayısı

5 tane ulusal destek, 1 tane hem ulusal hem de uluslararası destek almış proje

17
icon

Devam Eden Proje Sayısı

Tamamen öz kaynaklarla yürütülen proje

7
icon

Geçmişten gelen büyük deneyimi, sağlam finansman yapısı ve Ar-Ge kültürü ile Turgut İlaçları 2014 yılında başlattığı biyoteknoloji girişimi ile ilaç endüstrisine güçlü bir dönüş yapmıştır. Mevcutta biyobenzer ilaç geliştirmeye yönelik Ar‐Ge çalışmaları yürütülmekte olup, gelecekte orijinal molekül ya da biyoüstün molekül geliştirme konusunda da çalışmalara başlanması, Ar‐Ge departmanının uzun vadeli hedefleri arasında yer almaktadır.

Ar-Ge Merkezi Belgesi

document
slider

Ürün Stratejisi

Geliştirdiğimiz biyobenzerler ve lisanslı küçük moleküllerimiz

slider

Biyobenzer Ürünler

Hücreden bitmiş ürüne kadar uzanan en özgün teknolojiler

slider

Tesisimiz

Turgut İlaçları A.Ş. & Turgut Gebze Biyofarmasötik Üretim Tesisi

slider

Sosyal Sorumluluk

Turgut İlaçları Ailesi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz

slider

Türk İlaç Endüstrisi Tarihi

Yapım Aşamasında

Dünya Standartlarında

document

Dünya Standartlarında

Tesis 15.000 m² kapalı alana sahip olup ana hücre bankası ve çalışma hücre bankası depolama alanı, etkin madde üretim hatları, kalite kontrol ve mikrobiyoloji laboratuvarları, proses bilimi laboratuvarları, steril şırınga ve flakon dolum hattı, yönetim ofisleri, sosyal alanlardan oluşmaktadır. Arşivler ve depolar bulunmaktadır.

background