slider

Tarihçemiz

1959’dan günümüze sektörel tecrübesiyle Turgut İlaçları

İş Birliklerimiz

Güçlü iş birlikleriyle, sağlıklı gelecek kurmak hedefimiz

Ödüllerimiz

Başarıyı ödüllendiren yolculukta birlikte kazandık

Sürdürülebilirlik

Yeşil inovasyonla sağlığa ve geleceğe imza atıyoruz

Kurumsal


Turgut İlaçları

Biyoteknolojik İlaç Şirketi

article

Vizyonumuz

Yenilikçilik, üstün kalite ve üretim anlayışı, yüksek ekip çalışma ruhu ve mükemmel ilişkilerden aldığımız güçle, çevreye de mutlak saygılı davranarak önde gelen ve tercih edilen uluslararası bir biyoteknolojik ilaç şirketi olmaktır.

Misyonumuz

Bünyemizde bulunan uzman ekiplerimizle yaptığımız azimli ve verimli çalışmalarımızla, yüksek kaliteli ürünleri hastaların kullanımına sunarak insan sağlığına en iyi şekilde hizmet etmek, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına tutkuyla devam etmektir.

“Daima mükemmeli arayarak geçmişin ışığında, geleceği kurmak.”

article

Tutkumuz

“Yeniliklere açık, dinamik ve işi konusunda en uzman kişilerden oluşan ekibimizle; insan sağlığı ve çevre için tüm gücümüzle çalışıp hedeflerimize ulaşmak en büyük tutkumuzdur.”

Kalite Anlayışı

Yüksek kaliteyi ve bu kalitenin sürekliliğini devam ettirmek TURGUT İlaçlarında hep mutlak öncelik olmuştur. Dünya otoritelerince sürekli yenilenen kalite güvence regülasyonları çerçevesinde, tüm holding bünyesinde kalite anlayışımız, tüm beklenti ve talepleri en etkin şekilde karşılamaktadır.

“Geçmişten geleceğe tüm bilgi birikimiyle...”

article

Felsefemiz

“O ilk günkü vizyon, bugünün haklı gururu...”

“Geçmişin Işığında Geleceği Kurmak" Turgut İlaçları geçmişinden gelen derin deneyime sahip bir yeni jenerasyon şirketidir. Her dönem, beraberinde bir dizi rüya ve özlem getirir. Şirketimiz bünyesinde sağladığımız yenilikçi ve yüksek kalite anlayışı sayesinde iş ilişkilerimize küresel ölçekte değer kattığımıza inanıyoruz.

Bu öyle bir değer ki; dünyanın dört bir yanında, her yerde, her zaman, hep olduğu gibi takdir görecektir. Bu anlayışla çalışmak, bizlere bu yolda ilham veren şirketimizin kurucusuna armağanımızdır.

Tesisimiz

facility

Fako İlaçları A.Ş., 70 yıla yakın deneyimi ile Türk sanayisinin önemli girişimci kuruluşlarından biridir. Turgut İlaçları A.Ş., biyoteknolojik ilaçların geliştirilmesi, üretimi ve ticarileştirilmesinin yanı sıra yüksek teknoloji küçük moleküllerin ticarileştirilmesi ile uğraşan bir Türk ilaç şirketidir. Turgut İlaçları, 1959 yılında Fako İlaçları A.Ş. olarak kurulmuş ve yaklaşık altmış yıl boyunca Türkiye'de ilaç sektörünün liderlerinden biri olmuştur. 2006 yılında Turgut İlaçları A.Ş. adı altında yeniden yapılanan şirket, 2014 yılında Turgut Biyoteknoloji Grubu’nu kurarak biyoteknoloji yatırımına başlamıştır.· Şirketimizin biyoteknoloji alanındaki temel amacı, Türkiye’de uluslararası standartlara sahip bir biyoteknoloji altyapısı oluşturarak, Türkiye ve dünya pazarına yönelik yüksek kaliteli biyoteknoloji ürünleri geliştirmek, üretmek ve pazarlamaktır.

Tesisin tasarımı, sistem, ekipman ve malzemelerin tedariği için biyoteknolojik üretim endüstrisinde dünyanın en iyi hizmet sağlayıcıları ile iş birliği yapılmıştır. Turgut İlaçları tarafından biyofarmasötik ilaç üretmek amacıyla 2016 yılında yapımına başlanan Turgut Gebze Biyofarmasötik Üretim Tesisi, 15.157 m²’lik alan içerisine kurulmuştur.